Русский English Latviešu Polska Lithuania

jssina.lv

Vārds:

Parole:

Reģistrācija

Aizmirsāt paroli?

Darba devējiem

IEVIETOT VAKANCI, ATRAST LABU DARBINIEKU

Darba meklētājiem

MEKLĒJAT LABU DARBU? - JUMS UZ ŠEJIENI!

DEGOŠĀS VAKANCES

Fermā Lielbritānijā
Specialitāte: Supervaizeris
Vieta: Lielbritānija, Cits


Specialitāte: Sēņu lasītajs
Vieta: Lielbritānija, Cits


Specialitāte: DARBINIEKI VIESNĪCĀ LIELBRITĀNIJĀ (VIESMĪĻI/-ES, BĀRMEŅI, PAVĀRI, VEIKALA DARBINIEKI)
Vieta: Lielbritānija, Cits

Augļu ferma Lielbritānijā
Specialitāte: SILTUMNĪCU KONSTRUĒŠANA
Vieta: Lielbritānija,
Alga:  Angļu mārciņas

Citi piedāvājumi

Mājas lapas apmeklējumu statistika:
Darba devēju: 1649
Meklētāju: 42756
Vakances (aktīvās/kopā): 4 / 119
CV: 558
Latvijas Reitingi

Top.LV

Kādi darbi un kur tiek piedāvāti?

Sezonas lauksaimniecības darbi visā Lielbritānijas teritorijā, kā arī Ziemeļīrijā, tai skaitā arī pārtikas produktu pakošanas fabrikās. Pieteikties drīkst Latvijas Republikas pilsoņi, studenti un tie, kuri nav studenti. Augļu un dārzeņu vākšana, ravēšana un produkcijas iepakošana – tas nav viegls darbs, šajā ziņā nelolojiet nekādas ilūzijas.

Cik gara ir šī programma?

Jūs esat tiesīgi izvēlēties jebkuru jums ērtu darba periodu no 1.janvāra līdz 31.decembrim, attiecīgi darba devēju pieprasījumiem. Minimālais laika posms – 5 nedēļas, maksimālais – 12 mēneši.

Vai ir vecuma ierobežojumi?

Minimālais vecums izbraukšanai darbam ārzemēs ir 18 gadi.

Cik es nopelnīšu?

Darba samaksa var būt - stundu un gabaldarba. No 2024. gada 1. aprīļa darbiniekiem no 23 gadu vecuma minimālā stundu likme ir 11.44 sterliņu mārciņas stundā. Likme tiek paaugstināta katra gada aprīlī. Jūsu peļņa atkarīga no fermas, kur jūs strādājat. Lielākā darbu daļa tiek apmaksāta pēc likmes, kas tikai nedaudz pārsniedz 11.44 sterliņu mārciņas stundā. Kamēr jūs iegūsiet iemaņas, ražas novākšanas process būs lēns un peļņa neliela. Ražas novākšanas laiks parasti sākas lēnā tempā, kas pēc tam sasniedz augstāko punktu un pakāpeniski iet uz nulles punktu. Peļņa atbilst tieši šim tempam. Fermeris pārdod savu produkciju katru dienu, un viņa nopelnītā summa atkarīga no pieprasījuma un piedāvājuma. No tā tieši atkarīga ražas novācējiem izmaksājamā summa un atbilstoši arī jūsu alga. Mēs nevaram garantēt fiksētu iknedēļas algu, bet, ja fermā nebūs darba sakarā ar sliktu ražu, tiks pieliktas visas pūles, lai pārceltu jūs uz citu vietu. Taču, ja sakarā ar lietu darbs būs jāpārtrauc uz dažām dienām, jums būs jāpaliek tajā pašā vietā. Jūsu darbs pārsvarā tiks apmaksāts kā gabaldarbs, t.i. par katru novākto ražas kilogramu. Nedēļas laikā tiek veikta stingra uzskaite un aprēķināta jūsu vidējā darba alga stundā. Dažiem studentiem izdodas nopelnīt vairāk par minimālo stundas likmi. Gadās arī tā, ka daudzi nav spējīgi izpildīt darbu tā, lai vidējā darba alga stundā būtu minimāla. Tas saistīts ar to, ka jums darbs ir par grūtu, kaut gan cenšaties, bet ir arī tādi studenti, kuri nestrādā pietiekami neatlaidīgi. Tādā gadījumā darba devējs noteiks jūsu darba algu 11.44 sterliņu mārciņas stundā uz vienu vai divām dienām. Darba devējs veiks apmācību otro reizi, kā pareizi un ātri novākt ražu. Ja arī pēc tam jūs strādāsiet lēni, darba devējam ir tiesības lūgt jūs atstāt fermu. Stundu samaksas darbā ietilpst katra pilna darba stunda. Brīvais laiks uz lauka vai Jūsu dzīvesvietas telpā, kā arī tas, ka jūs atrodaties tālāk no fermas, algā neietilpst. Atcerieties, ka darba nedēļa var būt no dažām stundām nedēļā līdz 50-60 stundām – katra nedēļa var būt savādāka. Atcerieties, ka Jums pašiem nav tiesību noteikt darba nedēļas garumu vai pieprasīt virsstundas.

Vai jāmaksā nodokļi?

No 06.04.2024., saskaņā ar ES likumiem, LR pilsoņi, kuri nedēļā pelna 175.00 sterliņu mārciņas, maksā sociālās apdrošināšanas nodokli (NIC), kas sastāda 12%. Ienākuma nodokli (Income tax) 20% apmērā atvelk no ienākumiem, kuri pārsniedz 242.00 sterliņu mārciņas taksācijas gadā (06.04.2024.- 05.04.2025). Atgriežoties mājās, Jums ir tiesības pieprasīt, lai atmaksā samaksāto ienākuma nodokli. Lai to veiktu, obligāti saglabājiet pēdējo ieņēmumu orderi. Sociālās apdrošināšanas nodoklis netiek atmaksāts.

Darba algas izmaksa

Katru nedēļu jūs saņemsiet ieņēmumu orderi, kas detalizēti atspoguļos jūsu kopējo nedēļas darba algu un atskaitīto naudu par uzturēšanos utt. Iesakām jums nēsāt sev līdzi vai uzglabāt jūsu dzīvojamā telpā tikai nelielu naudas summu. Jūsu darba devējs paskaidros, kādus pasākumus viņš veic, lai saglabātu jūsu naudu. Tā būs vai nu darba devēja banka, vai bankas konts uz jūsu vārda, ja banka to atļaus. Parasti fermeri veicina jūsu personīgā bankas konta atvēršanu kādā Anglijas bankā. Ja būs šāds bankas konts uz jūsu vārda, un ja jūs atgriežaties mājās un vēlaties saņemt savu uzkrājumu skaidrā naudā vai pārskaitīt to uz Latviju, banka pieprasa paziņot par to 7 dienu laikā.
JŪSU DARBA DEVĒJS NEVAR PĀRSKAITĪT JŪSU IKNEDĒĻAS ALGU UZ JŪSU KONTU KĀDĀ NO LATVIJAS BANKĀM! Lūdzu paņemiet sev līdzi apstiprinājumu kādā no Latvijas bankām par jūsu esošo kontu un mājas adresi, kas veicinās jūsu personīgā konta atvēršanu Anglijas bankā, ar kuru sadarbojas fermeris.

Darba organizācija

Darba organizācija ir atkarīga no fermas darbības. Darbs fermā var būt tikai dažas dienas vai 6-7 dienas nedēļā. Parasti darbinieki strādā 6 dienas nedēļā. Darba diena sākas 7.00 un beidzas 17.00. Karstākajā ražas sezonā Lielbritānijas fermās var būt virsstundu darbs, kā arī darbs bez brīvdienām. Bet pirms izlemiet doties uz lauksaimniecības produkcijas novākšanas darbiem, jums jāapzinās, ka laika apstākļi var nopietni ietekmēt ražas kvalitāti un kvantitāti, un tas savukārt ietekmēs peļņas apmērus. Katra nedēļa atšķirsies no iepriekšējās, jo raža var būt vēl nenogatavojusies, maza, vai laiks var būt ļoti slikts, lai strādātu uz lauka. Nedomājiet, ka strādāsiet katru dienu, kad jūs būsiet Lielbritānijā. Dīkstāve ražas starpsezonu periodā netiks apmaksāta. Ja jums ir daudz brīvdienu, jūs varat apceļot valsti, saskaņojot braucienus ar fermeri. Neiesakām ceļot tad, kad fermā ir darbs un jūs esat nepieciešams darba devējam, jo viņa attieksme pret jums var krasi mainīties.

Uzturēšanās un ēdināšana fermās

Ziņas par fermu pievienotas ielūgumam. Lūdzu vērīgi izlasiet tās! Visi programmas dalībnieki dzīvo fermā. Parasti darbiniekiem tiek piedāvāta uzturēšanās mājiņās – kotedžās ar visām ērtībām vai bez tām. Virtuve, tualete un dušas kabīnes var būt izvietotas nelielā attālumā no kotedžām. Iespējama dzīvošana no fermas ēkas pārveidotā kopmītnē. Par dzīvošanu jāmaksā 37-64 sterliņu mārciņas nedēļā. Jums būs jāgatavo ēdiens pašiem. Ir zināms, ka darba alga Lielbritānijā ir augstāka nekā daudzās citās valstīs, bet jums arī jāatceras, ka pārtikas produktu un citu preču cenas arī ir augstas. Ēdināšanas izdevumi sastāda 35-45 sterliņu mārciņas nedēļā. Parasti divas reizes nedēļā tiek organizēti izbraukumi uz supermārketu pēc produktiem. Pārtikas produktu gatavošanai un uzglabāšanai ir nepieciešamie nosacījumi: gāzes plīts, ledusskapis, trauki, sildāmās ierīces utt.

Vai mani gaida fermā?

Jā, jūsu darba spēks nepieciešams fermerim un viņš ir informēts par jūsu ierašanos. Arī “JSSINA” vienmēr papildus informē fermerus par darbinieka plānoto ierašanos, līdz pat lidmašīnas ielidošanas laikam Albionā. Jums jāierodas 3 dienu laikā, sākot no ielūgumā norādītā datuma. Atgādinām, ka laika apstākļi var izmainīt ražas novākšanas termiņus. Ja tā ir noticis, fermeris paziņo jums vairākas nedēļas iepriekš par gatavību uzsākt darbu. Sakarā ar to jums jāierodas fermā 3 dienu laikā no datuma, kuru norādījis fermeris. Jums jāatceras, ka, ja atbrauksiet uz fermu ātrāk, jums nebūs nekāda darba, un jūs paliksiet bez naudas, kamēr raža nav gatava novākšanai. Bet, ja jūs ieradīsieties vēlu, nokavēsiet apmācīšanu, kā pareizi strādāt. Fermeris ir tiesīgs atteikties pieņemt jūs darbā un sūtīt mājās, ja atbrauksiet novēloti un iepriekš par to nepaziņosiet.

Vai mani kāds sagaidīs Londonā?

Nē. No lidostas līdz fermai jums būs jānokļūst patstāvīgi. Bet daudzi fermeri sagaida darbiniekus tuvākajā pilsētā, kas atrodas netālu no fermas.

Cik daudz naudas ņemt līdzi?

Ņemiet līdzi naudu, lai pietiktu ēšanai vienai nedēļai un ceļa izdevumiem, jo no lidostas līdz fermai darbiniekiem būs jānokļūst patstāvīgi. Iesakām līdzi ņemt 100-150 sterliņu mārciņas, atkarībā no fermas atrašanās vietas. Lūdzu ņemiet vērā, ka pirmo darba algu saņemsiet apmēram 7-14 dienas pēc darba uzsākšanas.

Kā organizēti vaļasbrīži?

No darba brīvo laiku iespējams pavadīt interesanti. Tiem, kas vēlas uzlabot angļu valodas zināšanas, reizēm tiek organizētas nodarbības. Sporta mīļotājiem fermas teritorijā var būt iekārtoti futbola vai volejbola laukumi, tenisa un biljarda galdi. Paredzēta arī kultūras programma: tiek organizētas ekskursijas, lai iepazītos ar valsts ievērojamākajām vietām, draudzības tikšanās, iepazīšanās. Vakaros var skatīties TV, parunāt ar draugiem un apmeklēt diskotēkas.

Kādam jābūt angļu valodas zināšanu līmenim?

Lai varētu aizbraukt, Jums kaut minimāli jāpārvalda angļu valoda. Fermā jums būs jākontaktējas ar darbu uzraugu (supervaizeru), menedžeri vai fermeri angļu valodā. Valodas zināšanas Jums būs nepieciešamas, lai aizpildītu nepieciešamos dokumentus fermā.

Uzvešanās fermā

Mēs ceram, ka visi darbinieki kārtīgi uzvedīsies gan fermā, gan ārpus tās, būs korekti saskarsmē ar darba devēju, viņa personālu un pārējiem darbiniekiem fermā. Jums jābūt godīgiem un draudzīgiem. Ja Jūs traucēsiet strādāt citiem, zagsiet, radīsiet nekārtības un kautiņus, neievērosiet darba devēja noteikumus fermā un ārpus tās, Jums nekavējoties būs jāatstāj ferma un jāatgriežas mājās. Par Jums tiks paziņots policijai un Britu imigrācijas varas iestādēm.

Vai drīkst braukt ar personīgo automobili?

Ja Jūs vēlaties ierasties Lielbritānijā ar personīgo automobili, Jums jābūt:

1) starptautiskajām autovadītāja tiesībām;
2) jāuzraksta pieteikums darba devējam un jālūdz viņa atļauja, lai jūs varētu braukt ar automobili uz fermu. Ja viņš atsaka (saka “Nē”), tad jums jādodas uz Lielbritāniju ar lidmašīnu vai autobusu;
3) ja jūsu darba devējs piekrīt, ka jūs atbrauksiet uz fermu ar savu automobili, jums jāsaņem atbilstoši dokumenti automobiļa vadīšanai Lielbritānijā, kā arī jānoformē automašīnas apdrošināšana.

Ja jūs cerat iegādāties automobili Lielbritānijā, Jums jābūt:

1) starptautiskajām autovadītāja tiesībām;
2) pirms automobiļa iegādes pajautājiet, vai jūsu darba devējs atļaus turēt automobili fermā. Ja viņš neļauj, jūs nepērkat automobili līdz mājās braukšanas dienai;
3) pirms automobiļa iegādes atcerieties, ka jums būs jāmaksā British car Road Tax – (ceļa nodoklis - 165 sterliņu mārciņas gadā), MOT sertifikāts (tehniskā apskate), kā arī automašīnas apdrošināšana, kas var būt 300 sterliņu mārciņas un vairāk. Policija pārbauda darbiniekiem piederošās automašīnas fermas apkaimē un automašīnu dokumentus.

Kādas potes nepieciešamas?

Jums iesaka potēties pret stingumkrampju slimību pirms izbraukšanas no mājām, jo jūs strādāsiet fermeru laukos. Tāpat Jums var palūgt izziņu par veiktajām potēm pret hepatītu un tuberkulozi.

Ko ņemt sev līdzi?

1) siltu guļammaisu (naktis Anglijā mēdz būt ļoti aukstas), gultas piederumus;
2) darba drēbes un apavus. Obligāti ūdensnecaurlaidīgas bikses un jaku, gumijas zābakus, jo savādāk pat vismazākais lietus būs neciešams;
3) pasi;
4) braukšanas biļeti;
5) naudu dzīvošanai līdz 1.algai ( 100-150 sterliņu mārciņas);
6) izziņu par potēšanos vai potēšanās pasi.

Narkotiskās vielas

Ja pie darbinieka vai viņa personīgajās mantās tiks atrastas jebkuras narkotiskās vielas, izņemot ārsta izrakstītās vai aptiekā nopirktos medikamentus, par to tiks ziņots britu policijai, Lielbritānijas un Latvijas imigrācijas varas iestādēm, bet darbinieks tiks nosūtīts atpakaļ uz savu valsti.

Kādi dokumenti nepieciešami pieteikuma noformēšanai?

1) pases kopija,
2) 1 fotogrāfija,
3) ārsta izziņa par to, ka jūs esat vesels un veikto potēšanos,
4)  CV angļu valodā, kuru iespējams aizpildīt mūsu mājaslapā.

 

Vīzas saņemšana

Latvijas Republikas pilsoņiem VĪZA nav vajadzīga. Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji darbam var saņemt tikai ģimenes vīzu, ja ir precēti ar ES pilsoņi/pilsoni.

Lielbritānijas vēstniecības Latvijā adrese:
J.Alunāna ielā 5, Rīgā, LV-1010
Tālrunis: (371) 6777 47 00 Fakss: (371) 6777 47 07, (371) 6777 47 24
Adrese internetā: www.ukinlatvia.fco.gov.uk

"JSSINA" Copyright©2009
Mob. Tālr.: +371 26824676,
Lit. tel.: +370 67061365
UK tel.: +442032877714
e-mail: recruitment@jssina.lv